Vítejte na kalkulačce RPSN
Poradna - Daně z příjmů

kalkulacka rpsna

http://dane-krizova.cz

Partnerem poradny od: 16.1.2012

Ušetřete s bravocredit.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  1 325 379 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte půjčky bez registru. Vše je zcela zdarma.

Aktuální články

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z půjčka ihned je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem půjčky pro nezaměstnané. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj půjčky online a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Klíčová slova

Poradíme zdarma s výběrem finančních produktů

Najdeme vám nejvýhodnější finanční produkty. Zdarma!

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Užitečné

Web

Poradna - Daně z příjmů

Daň z příjmů fyzických osob

Odpisy

Daň z příjmů právnických osob

Studenti a daně

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Nejčastější otázky čtenářů

identifikovaná osoba

Dobrý den, mám dotaz ohledně problematiky identifikované osoby. Jsem studentka vš a jako vedlejší činnost provádím grafické práce, jsem tedy neplátce dph. V roce 2013 jsem se nechala dobrovolně zaregistrovat jako identifikovaná osoba, jelikož jsem měla nabídku na práci ze Slovenska, spolupráce nevyšla a tudíž jsem si ze zahraničí žádné peníze nevydělala, avšak fakturovala jsem v čr. V březnu jsem standardně podala daňové přiznání za výdělky v čr. Rozhodla jsem se, že registraci identifikované osoby zruším, k čemuž jsem se dostala teprve před měsícem (z důvodu zahraniční stáže). Minulý týden jsem byla požádána, abych se dostavila na finanční úřad, kde mi bylo sděleno, že jelikož jsem identifikovaná osoba a peníze jsem si vydělala v čr, budu za rok 2013 platit dph, tedy, že z mého výdělku budu nyní zpětně odvádět dph (můj výdělek za rok 2013 byl jen asi 35 000 kč), také jsem byla informována o tom, že jako identifikovaná osoba mám při plnění v čr velkou nevýhodu a tato práce se mi nevyplácí, protože budu z každého výdělku platit dph, což bych bez registrace k id. o. neplatila a že zrušení identifikované osoby trvá i dva roky. Také jsem se dozvěděla, že je pro mne výhodné nechat se zaregistrovat jako plátce dph. Celá situace mi přijde trochu absurdní a nesmyslná navíc z toho důvodu, že úřednice na FÚ, sami pořádně nevěděli, co to identifikovaná osoba je a jaké má povinnosti. Navíc mi úřednice dala rovnou zelené formuláře "přiznání k dani z přidané hodnoty" a chce po mě abych jí je vyplnila i na měsíce v roce 2014. Proto bych potřebovala poradit, protože jsem si nyní našla externí grafickou práci, kde budu např. vydělávat 15 000 kč měsíčně a vzhledem k tomu, že bych z této částky musela nutně odvádět dph je pro mne značně nevýhodné, vzhledem k tomu, že mi v březnu bylo 26 a platím zdravotní a sociální pojištění. Zajímalo by mne tedy jestli budu muset opravdu zpětně platit z výdělku za rok 2013, a jestli nyní budu odvádět daň, z každého výdělku? Děkuji za jakoukoli odpověď ZH.

paušální výdaj na automobil

Dobrý den. Mám dotaz. Lékařka jako jediná majitelka s.r.o. a jednatelka. Manžel jednatel. Oba mají v soukromém vlastnictví vozidla nezahrnuté do obchodního majetku s.r.o. Lze využít paušální výdaje na vozidla? Musí vzniknout nájemní smlouva mezi s.r.o. a majiteli vozidel? Nebo je nutné psát klasické"cesťáky"? Děkuji

výdaje procentem

Dobrý den, mám takový dotaz. Jsem profesionální sportovec a chtěl bych si udělat živnostenský list. Výdaje v daňovém přiznání uplatňuji v procentech. Chtěl bych se tímto zeptat, zda živnostenský list si mohu vůbec udělat, do jaké skupiny bych patřil a v jaké výši v procentech bych si mohl uplatňovat výdaje. Děkuji

FAQ - Daně z příjmů

Všechny dotazy

"Růžové prohlášení" u souběžných brigád

Daně > Daně z příjmů > Studenti a daně > "Růžové prohlášení" u souběžných brigád

V květnu jsem podepsal růžové prohlášení na brigádě číslo 1. Na červenec mám dvě brigády, 1 a 2. Chtěl jsem podepsat růžové prohlášení na brigádě č. 1, kde budu mít vyšší výdělek (cca 8000 Kč). Na brigádě č. 2 však po mně chtějí podepsat prohlášení na celý rok 2014. Zde jsem nic podepisovat ale nechtěl, protože můj výdělek tady bude nižší (cca 3000 Kč). Na srpen bych ale na brigádě č. 2 slevu již zřejmě uplatnit chtěl. Jak situaci nejlépe vyřešit? Mohu podepsat papír na celý rok a na určitý měsíc ho zrušit? Bude pak nutné podávat daňové přiznání?

formulař prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > formulař prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob

Dobrý den , chtěla bych se zeptat : 15.3.2014 jsem nastoupila do práce na dobu neurčitou,ale zaměstnavatel mi nedal podepsat formulář "prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob".Liší se něčím princip tohoto formuláře ve výplatní pásce ať už ho mám u učetní nebo ne??

daň z prodeje nemovitostí

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > daň z prodeje nemovitostí

Dobrý den prosím o informaci kolik procent budu platit daň při prodeji domu který jsem před dvěmi lety zdědila po rodičích a nemám tam trvalé bydliště?Budu platit daň z prodeje i dań z příjmu?

Příjem ze zahraničí

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Příjem ze zahraničí

Dobrý den, začátkem tohoto roku jsem podepsal pracovní smlouvu se zahraniční firmou z Jersey (daňový ráj). Práci vykonávám pouze na území ČR a výplatu dostávám v českých korunách. Na účet mi chodí celá hrubá mzda sjednaná v pracovní smlouvě, zálohy na daň si od příštího roku budu předpokládám odvádět sám. Sám si také platím zdravotní a důchodové pojištění. Čeká mě první zdanění těchto příjmů za rok 2014 a chtěl bych Vás poprosit radu, co všechno je třeba k daňovému přiznání doložit a jakým způsobem tyto příjmy do daňového přiznání uvést. Předem děkuji za pomoc.

Daňové priznanie študent

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > Daňové priznanie študent

Dobrý deň, prosím Vás ako študent denného, doktorského štúdia v ČR s trvalým pobytom v SR som povinný podávať daňové priznanie pri presiahnutí príjmu 15 000 kč ročne v ČR? Zdravotné a sociálne poistenie si platím v SR. Ďakujem, prajem príjemný deň.

Brigáda

Daně > Daně z příjmů > Studenti a daně > Brigáda

Je mi 17 let studují prvním rokem na středním odbornými učilišti. Na SOU jsem za dobré výsledky pobíral stipendium 200 Kč. Od 1.7 jsem nastoupil na brigádu, kde musím odpracovat 172,5 hodin za tuto práci mi byl vypočítán plát 8901 Kč. A mně zajímá, jestli z toho plátu musím odvést daň i když jsem student.Děkují za odpoveď.

DPP a daň-student

Daně > Daně z příjmů > Studenti a daně > DPP a daň-student

Dobrý den, možná se to tu řešilo, ovšem ať procházím jak procházím, nemohu zde najít odpověď. Pracovala jsem měsíc na dohodu o provedení práce, můj výdělek přesáhl limit 10 000Kč o 200Kč. Jsem student a podepisovala jsem, že chci uplatnit slevu na dani. Mohli byste mi prosím prosím jednoduše říci, jestli se mi tedy tento příjem zdaní či nikoliv? Četla jsem už mnoho příspěvků na internetu a jsem z toho zmatená. Moc díky.

paušál

Daně > Daně z příjmů > Daň z příjmů fyzických osob > paušál

Dobrý den, ráda bych věděla , jestli bych mohla uplatnit odečet daní paušálem. Pracuji ve zdravotnictví a roční loňský příjem byl 3 007 0229,- výdaje dle &7 zákona 2 074 669,-Kč. Ke zdanění tedy bylo 932 560,-Kč.Děkuji za odpověď.

Student pracující na DPČ

Daně > Daně z příjmů > Studenti a daně > Student pracující na DPČ

Dobrý den, předem chci říci, že jsem toho spoustu pročítal, avšak odpovědi jsem se nedohledal. K dotazu: Jsem studentem VŠ, pracuji jako sanitář, od začátku roku jsem pracoval na DPP, čistá měsíční mzda je 4000,- až 5000,-, SP, ZP ani srážková daň mi stržena nikdy nebyla. Od 1.7. mi bude smlouva změněna na DPČ, měsíční mzda zůstane stejná (v červenci si však vydělám 9000,-). Nepodepsal jsem žádné prohlášení (ani růžové). Účetní mi sdělila, že mi bude strhávána daň (předpokládám, že tím myslela srážkovou daň 15%). Bude mi strháváno i SP a ZP? Peníze, které mi budou strženu už nikdy neuvidím? Dá se tomu nějak předejít? Předem děkuji za odpověď

Růžové prohlášení

Daně > Daně z příjmů > Studenti a daně > Růžové prohlášení

Dobrý den, podepsal jsem u zaměstnavatele růžové prohlášení s tím, že jsem do kolonky zdaňované období vyplnil celý rok (tak jak mi to bylo zaměstnavatelem řečeno), ale již u něj nepracuji. Mám si vyžádat změnu tohoto období, pokud chci podepsat prohlášení jinde, v jiném měsíci, ale ve stejném roce? Děkuji za pomoc

Stránka 1/173

Předchozí

Partner sekce

Barbora Krížová - daňový poradce

Ing. Barbora Krížová je daňová poradkyně, člen Komory daňových poradců ČR č. osvědčení 4489, s více než 16letou praxí v oboru daní a účetnictví. V průběhu své kariéry působila jako v ČR tak i na území Slovenské republiky.
Daňová poradkyně poskytuje komplexní služby z oblasti účetnictví, mzdové agendy a daňového poradenství právnickým i fyzickým osobám podnikajícím v různých odvětvích ekonomiky. S klienty komunikuje i anglicky, francouzsky a slovensky.

info@dane-krizova.cz

Za tuto kategorii odpovídá:

Barbora Krížová

Operativni pujcka