Vítejte na kalkulačce RPSN
Srovnání spořicích účtů: Kde vám ještě aspoň trochu zhodnotí sto tisíc a milion

kalkulacka rpsna

Srovnání spořicích účtů: Kde vám ještě aspoň trochu zhodnotí sto tisíc a milion

Sešup úrokových sazeb spořicích účtů pokračuje i během léta. Útěchou pro klienty bank a kampeliček může být alespoň to, že jim právě teď z úspor nic neužírá inflace: v červnu klesla z květnových 0,4 procenta na nulu. Důvod k radosti to ale rozhodně není. Úročení sazbou pohybující se kolem pouhého jednoho procenta prostě není nic, co by stálo za kloudnou řeč. „Vedle postupného snižování sazeb můžeme sledovat snahu bank poskytovat vyšší úroky pouze za určitých podmínek. Příkladem tohoto trendu je třeba nový produkt mBank z letošního května s názvem mSpoření, u něhož banka nabízí tři procenta ročně za pravidelné spoření malých částek, které jsou klientovi strženy z běžného účtu při každé platbě kartou a jsou vypočteny jako procento z placené částky nebo zaokrouhlením částky nahoru a podobně. Výše úrokové sazby není odrazem stavu trhu, ale marketingovým lákadlem a lze očekávat její budoucí snížení, zejména tehdy, bude-li produkt úspěšný,“ popisuje situaci na trhu šéfredaktor serveru Finparáda Zdeněk Bubák. V případě, že aktuálně hledáte zaměstnání a potřebujete půjčku, můžou se hodit půjčky pro nezaměstnané.

Držte si klobouky, jedeme z kopce!

Leden 2013:

Spořicí účty: s Novým rokem sazby dolů. Přehled změn a nejlepší sazby

Únor 2013:

Srovnání spořicích účtů: úrokové sazby jdou dolů!

Květen 2013:

Srovnání spořicích účtů: Kdeže loňské úrokové sazby jsou!

Září 2013:

Srovnání spořicích účtů: Kdo nejlíp zhodnotí sto tisíc a kdo milion

Leden 2014:

Srovnání spořicích účtů: A ještě níž

Duben 2014:

Srovnání spořicích účtů: Sláva na inflaci stačí

Zvětšíte klikem. Zdroj dat Finparáda

Vyšší úroky v nedohlednu…

Zvyšování úroků jen tak nedočkáme. „V nejbližším roce nemůžeme očekávat, že by k něčemu takovému mělo dojít. Vždyť samy banky si dnes u Evropské centrální banky ukládají za -0,1 procenta,“ upozorňuje Martin Mašát z Partners investiční společnosti a dodává, že kdo se bojí investičního rizika, musí se zkrátka smířit s tím, že spořicí účty, dluhopisy a jiné krátkodobé investiční nástroje nebudou zdrojem výnosu, ale spíš vysoce likvidním a bezpečným uchovatelem hodnoty. bravopůjčka je specialista na půjčky do 30000 kč!

Pokud se právě rozmýšlíte, kde si spořicí účet založit, tak myslete na to, že vysoké úroky nejsou všechno. Zvlášť když platí, že nejlepší dnešní sazba nemusí být nejlepší pozítří, protože velmi často jde jen o krátkodobé marketingové akce. Existují samozřejmě „sportovně“ založení klienti, pro které je věcí cti mít vždy ten nejlíp úročený účet, a tak mění spořák s každou změnou ceníků. Než takovému sportu propadnete, zkuste si ale spočítat, jestli se vám kvůli několika desetikorunám vyplatí pravidelně utrácet čas porovnáváním sazeb a zadáváním příkazů. Čas jsou přece taky peníze. „Myslím si, že neustále přelévání úspor z jednoho spořicího účtu na druhý se nevyplatí. Například u milionového vkladu na rozdílu úrokových sazeb ve výši půl procentního bodu vyděláme něco kolem čtyř set korun za měsíc,“ dodává Zdeněk Bubák. Pokud jste se ocitli v minulosti v prodlení se splácením, budete potřebovat nebankovní půjčky bez registru.

… čekejte spíš cestu ještě níž

Majitele spořicích účtů jistě nepotěší ani to, že snižování úrokových sazeb bude pokračovat i po zbytek léta. Některé finanční instituce už tento záměr dopředu oznámily, jiné zatím mlží s tím, že vývoj na trhu se nedá odhadovat. „Ke snižování úrokových sazeb jsme přistoupili naposledy v listopadu 2013. Situace na trhu vkladových účtů se neustále mění a nelze předem určit vývoj úrokových sazeb. Vždy se ale snažíme zachovat pro své klienty zajímavé podmínky,“ řekla nám Jana Kadlecová, tisková mluvčí Moravského peněžního ústavu, jehož spořicí účet Výhoda v tuto chvíli nabízí nevyšší úrok na trhu. 30000 půjčka se hodí ne jen v nouzi! Zažádejte si o ni včas!

Air Bank, která se se svým spořicím účtem umisťuje pravidelně na předních pozicích našeho žebříčku, informovala své klienty o plánovaném letním snižování úroků už na konci června. Přesné podrobnosti korekce sice ještě stále nejsou známy, ale dočkáme se jich prý v nejbližší době. Už po březnové vlně snižování úrokových sazeb na trhu jsme klientům v pravidelných přehledech spořicích účtů psali, že i my budeme muset úrok snížit. Slíbili jsme jim ale, že se pokusíme snížení oddálit aspoň o měsíc. Nakonec se nám to podařilo posunout o tři měsíce a během léta pravděpodobně k mírnému snížení dojde. Kdy konkrétně ke změně dojde a jak úrok změníme, ale řekneme jako vždy nejdříve našim klientům, odpověděl na náš dotaz tiskový mluvčí Air Bank Vladimír Komjati. Aby toho nebylo málo, tak snížení úrokových sazeb plánuje na začátku srpna také Zuno Bank.

Bič na kampeličky

Při pohledu na žebříček nejlépe úročených spořicích účtů je na první pohled patrné, že až na jednu výjimku – Moravský peněžní ústav – zcela vyklidily pozice družstevní záložny.

Kampeličky teď prožívají vůbec nemilé období: Po loňském krachu Metropolitního spořitelního družstva, tehdy největší kampeličky, přišla letos o licenci další velká záložna WPB Capital. Česká národní banka se rozhodla výrazně přitvrdit a ve spolupráci s Ministerstvem financí připravila novelu zákona o spořitelních a úvěrních družstvech, která záložnám zpřísní podmínky fungování.

Novela, kterou na začátku července schválila vláda a poslala ji tím k hlasování do Sněmovny, družstevní záložny omezuje maximální bilanční sumou pět miliard korun. Kampeličky, které tento limit překročí, budou muset zahájit transformaci na banku. Dvě největší záložny na trhu – Creditas a Moravský peněžní ústav – už ale samy potvrdily, že o bankovní licenci budou usilovat. „Dlouhodobým strategickým cílem Moravského peněžního ústavu je implementace bankovních standardů a získání bankovní licence. Již nyní vykazujeme vyšší základní kapitál než některé bankovní subjekty a dle dostupných údajů máme nejvyšší splacený základní kapitál mezi družstevními záložnami, řekla nám Jana Kadlecová z Moravského peněžního ústavu.

Družstevním záložnám novela také zdvojnásobí příspěvky do Fondu pojištění vkladů. Tam dnes kampeličky čtvrtletně odvádějí 0,04 procenta z objemu pojištěných vkladů.

Výraznou změnou je stanovení minimální výše členského vkladu. Dnes bývá symbolický, nově by ale měl být desetinou součtu všech úročených vkladů klienta, minimálně však jeden tisíc korun. Omezení přijde také v oblasti úvěrů. Záložny totiž budou moci jednomu svému členovi půjčit maximálně 30 milionů korun.

Nejlepší spořicí účty

Pro srovnání jsme vybrali částky sto tisíc a jeden milion korun. Po dobu ročního spoření se nebude ze spořicího účtu vybírat ani na něj nově ukládat, takže budeme moci sledovat, jak se nám za rok vložená částka rozroste. Z žebříčku jsme vyřadili všechny spořicí účty, které svůj úrok podmiňují podmínkami typu minimální obrat na účtu, útrata platebními kartami či nutnost zřízení běžného účtu, který je zpoplatněný. Mimo hru zůstaly i „spořicí účty“ s výpovědní lhůtou.

Kdo vám přidá nejvíc ke stu tisíc

Banka/kampelička

Účet

Úrok (%)

Po roce naspořeno

Připisování úroku

Moravský peněžní ústav

Spořicí účet Výhoda

1,7

101 455,37

denně

Sberbank

Spořicí účet

1,63

101 392,72

čtvrtletně

ZUNO

Spoření Plus

1,5

101 282,48

měsíčně

Air Bank

Spořicí účet

1,3

101 110,61

měsíčně

Moravský peněžní ústav

Spořicí účet Úrok+

1,2

101 025,89

denně

LBBW Bank

Spořicí účet GARANT

1,1

100 939,01

měsíčně

Era/Poštovní spořitelna

Era červené konto

1

100 853,32

měsíčně

ING Bank

ING Konto

1

100 853,32

měsíčně

Equa bank

Spořicí účet

1

100 853,32

měsíčně

Wüstenrot

Spořicí účet

1

100 853,32

měsíčně

Pozn. Od naspořené částky je již odečtena patnáctiprocentní daň z úroku.
Zdroj dat: Finparáda. Kompletní porovnání trhu na
Finparáda.cz

Nejlépe úročený spořicí účet pro částku sto tisíc korun v tuto chvíli nabízí kampelička Moravský peněžní ústav. Svoji úložku tak můžete při úročení 1,7 procenta navýšit o 1455 korun. Ale pozor, kdybyste chtěli účet trochu používat. Dvě odchozí platby z účtu jsou každý měsíc zdarma, ale třetí už vás přijde na strašidelných devadesát devět korun.

Na druhé příčce v našem srovnání skončila Sberbank s úrokem 1,63 procenta a rozšířením původního vkladu o 1392 korun. Nevýhodou tohoto spořicího účtu může být poplatek 18 korun za každou odchozí platbu. Některým klientům by mohlo vadit také čtvrtletní připisování úroků.

Bronz patří spořicímu účtu Spoření Plus od ZUNO s úrokem 1,5 procenta. Po roce spoření byste k vašemu vkladu dostali dalších 1282 korun. Nevýhodou tohoto účtu je ale to, že vám banka připíše úrok pouze tehdy, když v daném měsíci nepřevedete žádné peníze pryč.

Další v pořadí je pak Air Bank, která má v tuto chvíli u svého spořicího účtu úrok 1,3 procenta.

Kdo vám přidá nejvíc k milionu

Banka/kampelička

Účet

Úrok (%)

Po roce naspořeno

Připisování úroku

Moravský peněžní ústav

Spořicí účet Výhoda

1,4

1 011 970,86

denně

Air Bank

Spořicí účet

1,3 (od milionu Kč 0,5)

1 011 071,55

měsíčně

Moravský peněžní ústav

Spořicí účet Úrok+

1,2

1 010 252,13

denně

LBBW Bank

Spořicí účet GARANT

1,1

1 009 390,17

měsíčně

ZUNO

Spoření Plus

1,5 (od 300 tisíc Kč 0,9)

1 009 212,27

měsíčně

Equa bank

Spořicí účet

1

1 008 533,17

měsíčně

Wüstenrot

Spořicí účet

1

1 008 533,17

měsíčně

ING Bank

ING Konto

1 (od milionu Kč 0,7)

1 008 523,24

měsíčně

Sberbank

Spořicí účet GARANCE

1,43 (pod 500 tisíc Kč 0,43)

1 007 941,14

čtvrtletně

Pozn. Od naspořené částky je již odečtena patnáctiprocentní daň z úroku.
Zdroj dat: Finparáda. Kompletní porovnání trhu na
Finparáda.cz

Moravský peněžní ústav by vám měl podle aktuálních úrokových sazeb za rok nejlépe zhodnotit i částku jeden milion korun. Díky úroku 1,4 procenta se původní vklad rozroste o 11 970 korun.

Druhá v pořadí je Air Bank z impéria nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Ta vám po roce spoření k vašemu milionu přidá dalších 11 071 korun. Počítejte však s tím, že peníze na účtu překračující jeden milion korun se úročí už pouze půl procentem. Pro klienty, si v bance založili až letos v únoru nebo později bude snížení úrokové sazby platit dokonce od částky čtvrt milionu.

Také třetí příčka patří Moravskému peněžnímu ústavu, tentokrát však se spořicím účtem Úrok+, díky kterému vám k vloženému milionu po roce spoření přibyde 10 252 korun.

Bramborová medaile zbyla na LBBW Bank, která svou úrokovou zaostává jen o jednu desetinku procenta.

Líbil se vám článek?

Diskuze

17. 7. 2014 17:30, m.athos

Vážně? Pokud 10000 utratím kartou v daném měsíci, mohu dalších 10000(nebo dokonce 15000!), které mi zůstanou na účtu, uročit 3% ? To je teda KAUF!

 

Zobrazit komentovanou zprávu (Oskario 17. 07. 2014 12:02)

Další příspěvky v diskuzi (6 komentářů)

Čtenáři také navštívili

V základních finančních produktech se sice české domácnosti začínají pomalu orientovat, při správě úspor to ale stále není příliš patrné. Poradíme, jak vybírat spořicí účet, k čemu má sloužit a kolik peněz...

Česká investiční společnost Conseq se loni vydala i na pole penzijních produktů. Spustila program doplňkového penzijního spoření (nástupce populárního penzijka) a koupila penzijní fond Aegon, včetně sta...

Že si banky ukládají u jiných bank peníze na jednu noc – overnight, jak se říká cizím slovem –, to je známá věc...

Ale neradujte se. Inflace totiž nestojí za řeč a úroky spořáků pořád klesají a klesají. Kde vám dnes nejlíp zhodnotí sto tisíc a kdo milion korun?

Ještě sice nemáme údaje za celý rok 2013, ale trend je zřejmý. Vloni na bankovní vklady uložily domácnosti nejméně peněz v novodobé historii.

Oblíbená témata

air bank, banky, equa bank, era, era červené konto, finparáda, fond pojištění vkladů, inflace, ing bank, ing konto, kampeličky, lbbw bank, martin mašát, mbanka, moravský peněžní ústav, mspoření, poštovní spořitelna, sberbank, spoření, spoření plus, spořicí účet, spořicí účet garance, spořicí účet garant, spořicí účet úrok+, spořicí účet výhoda, spořicí účty, úrokové sazby, wüstenrot, zdeněk bubák, zuno

Ušetřete s bravocredit.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  1 325 379 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Slevy na mobilní paušály

Kolik musíte spořit?

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Co udělají s vašimi úsporami daně a inflace?

Kolik utrácíte a kolik byste mohli spořit

Jak si vybudovat finanční rezervu

Porovnání produktů

Spořicí účty

Spořicí účty jsou zakládány jako doplněk k běžnému účtu . Pokud máte na běžném účtu přebytečné peníze, je výhodné je převést na spořicí účet, kde je vyšší úrok.

Ještě doporučujeme

Stavební spoření

Termínované vklady

Výpis institucí

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Mam domikotaz nmi 24=45 gar miko
Poradna > Karty, účty, úvěryKartyDebetní karty

Otázka: Před vložením dotazu si nejdříve projděte Nejčastější otázky čtenářů níže. Pokud bude váš dotaz identický nebo velmi podobný některému z často kladených dotazů, vystavujte se možnosti, že nebude zodpovězen. více

Karty

Účty

Úvěry

Interaktivní grafiky

Jak je chráněná nová pětisetkoruna

Od 1. dubna 2009 je v oběhu lépe chráněná pětisetkoruna. Přibyly tři nové ochranné prvky. Podívejte se, jak poznat pravou bankovku od falešné.

Jak je chráněna nová tisícovka

Tisícikorunu s novými ochrannými prvky začala Česká národní banka vydávat 1. dubna 2008. Podívejte se, jak vypadá třeba pod UV lampou.

Kolik byste si vydělali ve světě?

Nejlépe se žije ve švýcarském Curychu. Sice je tam nejdráže, ale lidé berou nejvyšší výplaty. Srovnejte si svou výplatu s platy ve světě.

Formuláře ke stažení

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Kovář

podnikatel, Unicorn

Dana Bérová

exministryně a podnikatelka

Nejčtenější články

Srovnání spořicích účtů: Kde vám ještě aspoň trochu zhodnotí sto tisíc a milion

Mezi slepými je jednooký králem…Úroky spořicích účtů jdou dolů a lepší to jen tak nebude....více

Češi spoří rádi – ale špatně. Jak vybírat spořicí účet

V základních finančních produktech se sice české domácnosti začínají pomalu orientovat,...více

Malé peníze: Air Bank, Equa bank, Fio, mBank, Zuno – kterou vybrat?

Každý týden odpovídá Jan Müller na otázky čtenářů. Dnes se čtenář poohlíží po změně a...více

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Klíčová slova

Poradíme zdarma s výběrem finančních produktů

Najdeme vám nejvýhodnější finanční produkty. Zdarma!

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Užitečné

Web

Operativni pujcka