Vítejte na kalkulačce RPSN
Srovnání termínovaných vkladů: Drsný pád úroků

kalkulacka rpsna

1 028 900

Equa bank

Termínovaný vklad – občané

0,8

1 006 800,03

1,4

1 023 941,64

ANO spořitelní družstvo

ANO Termínovaný vklad

0,9

1 007 650

1,4

1 023 800,07

Líbil se vám článek?

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Čtenáři také navštívili

Ale neradujte se. Inflace totiž nestojí za řeč a úroky produktu půjčka od lichváře klesají a klesají. Kde vám dnes nejlíp zhodnotí sto tisíc a kdo milion korun?

Ještě sice nemáme údaje za celý rok 2013, ale trend je zřejmý. Vloni na bankovní vklady uložily domácnosti nejméně peněz v novodobé historii. Poskytovatelem půjčky online je nebankovní subjekt.

Českým bankám končí žně, psali v jedněch novinách. Ale snad zas ne tak rychle, kolegové! Vždyť jen kousek pod titulkem zase píšete, že si loni „naše“ banky sáhly na druhé nejvyšší zisky v historii? Tak... K získání potřebných finančních prostředků můžete použít půjčky bez registru, nebo jiné půjčky.

Není nad to vychovat z dětí pořádné lidi. Snad jedině vychovat z dětí pořádné lidi a moct jim, když odcházejí z domova, povědět: Tady máš do začátku produkt rychlá půjčka. Jak na to?

Jsou termínované vklady dobrou alternativou pro ty, kteří se nechtějí smířit s nízkými úroky spořicích účtů? Sestavili jsme pro vás tabulku nejlépe úročených jednoletých a dvouletých termínovaných vkladů...

Oblíbená témata

akcenta, ano spořitelní družstvo, ano termínovaný vklad, artesa, banky, clear deal termínovaný vklad, creditas, česká národní banka, čsob, dagmar prajzlerová, equa bank, ge money bank, inflace, j&t banka, kampeličky, mbank, metropolitní spořitelní družstvo, mvklad, oberbank, peněžní dům, podílové fondy, repo sazba, sberbank, spoření, spořicí účty, spořitelní družstvo, termínované vklady, termínovaný vklad, termínovaný vklad – občané, termínovaný vklad – spoření s fixací, termínovaný vklad artesa standard, termínovaný vklad creditas, termínovaný vklad prozisk, termínovaný vklad top jistota, unicredit bank, vklad, wpb capital, wüstenrot, zuno bank

Ušetřete s bravocredit.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  1 325 379 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Slevy na mobilní paušály

Kolik musíte spořit?

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Co udělají s vašimi úsporami daně a inflace?

Kolik utrácíte a kolik byste mohli spořit

Jak si vybudovat finanční rezervu

Porovnání produktů

Spořicí účty

Spořicí účty jsou zakládány jako doplněk k běžnému účtu . Pokud máte na běžném účtu přebytečné peníze, je výhodné je převést na spořicí účet, kde je vyšší úrok.

Ještě doporučujeme

Stavební spoření

Termínované vklady

Výpis institucí

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Mam domikotaz nmi 24=45 gar miko
Poradna > Karty, účty, úvěryKartyDebetní karty

Otázka: Před vložením dotazu si nejdříve projděte Nejčastější otázky čtenářů níže. Pokud bude váš dotaz identický nebo velmi podobný některému z často kladených dotazů, vystavujte se možnosti, že nebude zodpovězen. více

Karty

Účty

Úvěry

Interaktivní grafiky

Jak je chráněná nová pětisetkoruna

Od 1. dubna 2009 je v oběhu lépe chráněná pětisetkoruna. Přibyly tři nové ochranné prvky. Podívejte se, jak poznat pravou bankovku od falešné.

Jak je chráněna nová tisícovka

Tisícikorunu s novými ochrannými prvky začala Česká národní banka vydávat 1. dubna 2008. Podívejte se, jak vypadá třeba pod UV lampou.

Kolik byste si vydělali ve světě?

Nejlépe se žije ve švýcarském Curychu. Sice je tam nejdráže, ale lidé berou nejvyšší výplaty. Srovnejte si svou výplatu s platy ve světě.

Formuláře ke stažení

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Srovnání termínovaných vkladů: Drsný pád úroků

Od začátku letošního roku, kdy jsme na portálu Penize.cz naposledy porovnávali termínované vklady, se situace na trhu výrazně změnila. Ještě v lednu bylo možné u ročních a dvouletých termínovaných vkladů při úložce sto tisíc korun celkem bez problémů dosáhnout na úrokovou sazbu dvě procenta a výš, dnes si o něčem takovém můžeme nechat jenom zdát. Obdobné je to i u spořicích účtů, jejich úrokové sazby v minulosti klesaly dokonce ještě rychleji. Je tedy zřejmé, že banky ani kampeličky už nestojí o to, abychom u nich jen pasivně spořili. Byly by mnohem radši, kdybychom mnohem aktivněji než dosud využívali běžné účty a doplňkové produkty a služby, nebo ještě lépe, abychom si od nich peníze půjčovali. A dokud se nepohnou repo sazby České národní banky, nebo mezi finančními institucemi nevypukne boj o likviditu, tak úroky spořicích produktů jen těžko porostou.

Zvětšíte klikem
Pokud banka/kampelička nabízí víc termínovaných vkladů, počítáme s tím s nejvyšší sazbou. Mezi vklady určenými běžným smrtelníkům, samozřejmě.

Kdy má termínovaný vklad smysl?

I když nejvyšší sazby na termínovaných vkladech nebyly nijak závratné už ani před čtvrt rokem, stále se aspoň pohybovaly nad průměrnými úroky spořicích účtů, takže představovaly určitou alternativu, kam uložit – se stoprocentní garancí – volné peníze. Nyní je situace trochu jiná. Je sice pravda, že aktuální takřka nulová inflace z termínovaných vkladů příliš „neužírá“, ale vzdát se peněz například na rok a mít z toho úrok kolem jednoho procenta, není nic, o co by člověk příliš stál. Rozhodně to platí alespoň u úložky sto tisíc korun. „Průměrné roční zhodnocení u ročních termínovaných vkladů při vkladu sto tisíc korun je 0,78 procenta. U konkrétních institucí však lze získat víc. U některých kampeliček až 1,35 procenta a u menších bank až 1,25 procenta. Do velkých bank raději nechoďte. U Komerční banky, která nabízí z velkých bank nejvíce, obdržíte sazbu poloviční než u malých bank, konkrétně 0,65 procenta. Další velké banky nabízejí ještě méně,“ komentuje situaci na trhu šéfredaktor serveru Finparáda.cz Zdeněk Bubák.

Atraktivnější jsou tak až úrokové sazby u termínovaných vkladů s vyššími uloženými částkami. A to zejména díky J&T Bance, která od pěti set tisíc korun nabízí úrok přesahující dvě procenta. Další možností, jak se dopracovat k vyššímu úroku, je nechat spát peníze v bance nebo kampeličce ještě delší dobu. Klient si ale musí odpovědět na otázku, zda mu opravdu stojí možný extra výnos (například o 0,5 až 1 procento) za odložení peněz třeba na dva roky bez možnosti je použít a bez jistoty o dlouhodobějším vývoji inflace.

A co na to inflace?

Když mluvíme o výnosech, jedním dechem je potřeba dodat taky aspoň něco málo o jejich vytrvalém soupeři. Bude výnos skutečný, nebo jenom nominální, zvýší se hodnota vašeho konta, nebo jenom jeho výše vyjádřená číslem?

Loni byla inflace nějak moc krotká – na interaktivním grafu vidíte, jak se v některých měsících snažila napodobit ponornou říčku Punkvu. Ovšem takové punkové chování jí nelze trpět! Proto se čarodějové z České národní banky snaží měnovou intervencí vyhnat inflaci zas pěkně na světlo. Inflační cíl je známý: dvě procenta. Až se ho bance podaří dosáhnout, dnešní nejlepší termíňáky budou reálně prodělávat.

Kampeličky čeká krušné období

Pohled na aktuální žebříček nejvyšších úrokových sazeb ukazuje, že na trhu termínovaných vkladů hrají velkou roli družstevní záložny. V posledních letech bylo ovšem jejich zastoupení v „top ten“ ještě mnohem výraznější. Jenže sektor kampeliček se od loňského května potýká s velkými problémy, které se nevyhnuly ani největším hráčům na trhu. A není žádné tajemství, že regulátor, kterým je Česká národní banka, ještě zdaleka neřekl poslední slovo. Ministerstvo financí ve spolupráci s centrální bankou navíc dokončuje novelu zákona o spořitelních a úvěrních družstvech, která by měla záložnám pořádně přitáhnout uzdu.

Je tedy otázka, jestli je rozumné svěřovat peníze kampeličce na delší dobu. „Vyšší zhodnocení vkladů u kampeliček je jistě lákavou příležitostí. O bezpečí svých úspor se navíc klienti díky pojištění vkladů bát nemusí, avšak je nutné se obrnit trpělivostí v případě, že by nastala obdobná situace, jakou známe z předchozího roku v souvislosti s šetřením České národní banky v Metropolitním spořitelním družstvu a aktuálně i ve WPB Capital,“ myslí si Dagmar Prajzlerová, manažerka projektu Partners bankovní služby. Připomeňme, že například od chvíle, kdy Metropolitní spořitelní družstvo přestalo vyplácet vklady, do zahájení jejich výplaty z Fondu pojištění vkladů uplynulo přes půl roku.

STÁT SE O VÁS NEPOSTARÁ. MY ANO…

Čím dříve začnete spořit na stáří, tím lépe se budete mít.

V Ušetři.bravocredit.cz dokážeme mnohem víc. Přesvědčte se sami.

Jaké jsou alternativy?

Termínované vklady mají v tuto chvíli smysl spíš jen v případě vyšších vkladů, které vám můžou přinést úrok přes dvě procenta. Stále víc klientů proto přemýšlí o tom, kam jinam s volnými penězi. Statistiky naznačují, že mnoho Čechů přichází na chuť podílovým fondům. Nejde ovšem už o spoření, nýbrž investování – to je ale zároveň důvod, proč je u nich i možnost podstatně zajímavějšího zhodnocení. Je nutné však počítat s určitou mírou rizika. „Investiční produkty jsou dnes rozhodně zajímavé. Před konečným rozhodnutím se však vyplatí obezřetnost. Marketingové materiály s nabídkami investičních produktů, které objevíme ve schránce či v e-mailové poště, nenahradí možnost dialogu při osobním kontaktu se zkušeným finančním specialistou,“ připomíná Dagmar Prajzlerová z Partners. „Kromě médii často zmiňovaných podílových fondů, které určitě alternativou k termínovaným vkladům jsou, existují i další možnosti. Nově se objevují produkty, u kterých banky, – například ČSOB, GE Money Bank, UniCredit Bank, kombinují investici do podílového fondu se spořením na klasickém spořicím účtu nebo termínovaném vkladu,“ dodává Zdeněk Bubák, který zároveň připomíná, že člověk by rozhodně neměl zapomínat na dvě základní investice – do kvalitní nemovitosti a do vzdělání vlastních dětí.

Srovnání termínovaných vkladů

Kam na rok a na dva se stem tisíc

Pokud si chcete na roční termínovaný vklad uložit částku sto tisíc korun, tak vám v tuto chvíli nabídne nejvyšší zhodnocení spořitelní družstvo Peněžní dům. Díky úrokové sazbě 1,35 procenta navýší původní vklad o 1147 korun. O druhou příčku se v našem srovnání nejlepších termínovaných vkladů dělí mBank a Zuno Bank s úrokem 1,25, který vám za rok zhodnotí sto tisíc korun o dalších 1062 korun. Bronz pak patří kampeličce Artesa a Oberbank, které nabízejí úrok 1,2 procenta.

Dvouletým termínovaným vkladům s úložkou 100 tisíc korun vládne spořitelní družstvo Creditas s úrokem 1,75 procenta. Původní vklad se vám tak za dva roky rozroste o 2974 korun. Druhou nejvyšší úrokovou sazbu (1,65 procenta) pak nabízí další kampelička Peněžní dům. Na pomyslné stupně vítězů se dostala i Equa bank s úrokem 1,4 procenta.

Poznámka: Suma po roce a po dvou letech je součet vkladu a už zdaněného úrokového výnosu.
Zdroj dat: Finparáda. Kompletní porovnání trhu na Finparáda.cz

vklad 100 tisíc Kč

banka/kampelička

produkt

úrok (%)

po roce (Kč)

úrok (%)

po dvou letech (Kč)

Peněžní dům, spořitelní družstvo

Termínovaný vklad

1,35

101 147,50

1,65

102 805

mBank

mVklad

1,25

101 062,53

1,25

102 125,07

Zuno Bank

Vklad

1,25

101 062,53

1,25

102 125,07

Artesa

Termínovaný vklad Artesa STANDARD

1,2

101 020

1,3

102 209,93

Oberbank

Termínovaný vklad TOP JISTOTA

1,2

101 020

1,4

102 380,07

Creditas

Termínovaný vklad CREDITAS

1,1

100 935,03

1,75

102 974,93

Sberbank

Termínovaný vklad – Spoření s fixací

1,03

100 875,47

1,13

101 921,07

Wüstenrot

Termínovaný vklad ProZisk

0,95

100 807,53

1,25

102 125,07

Equa bank

Termínovaný vklad – občané

0,8

100 680,03

1,4

102 394,24

Akcenta

Termínovaný vklad

0,8

100 680,03

1,6

102 720

Anketa

Dali byste kampeličce na rok třeba sto tisíc?

Kam na rok a na dva s milionem

Pokud se na termínovaný vklad rozhodnete uložit milion korun, suverénně nejlepší podmínky dostanete u J&T Banky, a to jak v případě ročního, tak i dvouletého termínovaného vkladu. V případě ročního termínovaného vkladu se vám původní vklad u J&T Bank rozroste zásluhou úrokové sazby 2,2 procenta o 18 699 korun. Druhou v pořadí je pak kampelička Peněžní dům, která u ročního termínovaného vkladu připisuje úrok 1,55 procenta. Hned v závěsu je na třetí příčce se sazbou 1,4 procenta záložna Artesa.

V případě dvouletého termínovaného vkladu u J&T Banky se vám díky velmi slušnému úroku 2,6 procenta rozroste původní milionová úložka o 44 688 korun. Druhé nejlepší zhodnocení 1,8 procenta nabízí kampeličky Peněžní dům a Artesa, které vám po dvou letech k vloženému milionu přidají dalších 30 600 korun. Bronz patří záložně Creditas.

Poznámka: Suma po roce a po dvou letech je součet vkladu a už zdaněného úrokového výnosu.
Zdroj dat: Finparáda. Kompletní porovnání trhu na Finparáda.cz

vklad 1 milion Kč

banka/kampelička

produkt

úrok (%)

po roce (Kč)

úrok (%)

po dvou letech (Kč)

J&T Banka

Clear Deal Termínovaný vklad

2,2

1 018 699,97

2,6

1 044 688,44

Peněžní dům, spořitelní družstvo

Termínovaný vklad

1,55

1 013 175,03

1,8

1 030 600

Artesa

Termínovaný vklad Artesa STANDARD

1,4

1 011 900,03

1,8

1 030 600

mBank

mVklad

1,25

1 010 625,03

1,25

1 021 250,07

Zuno Bank

Vklad

1,25

1 010 625,03

1,25

1 021 250,07

Oberbank

Termínovaný vklad TOP JISTOTA

1,2

1 010 200

1,4

1 023 800,07

Creditas

Termínovaný vklad CREDITAS

1,1

1 009 350,03

1,75

1 029 749,93

Sberbank

Termínovaný vklad – Spoření s fixací

1,03

1 008 754,97

1,13

1 019 210,07

Wüstenrot

Termínovaný vklad ProZisk

0,95

1 008 075,03

1,25

1 021 250,07

Akcenta

Termínovaný vklad

0,9

1 007 650

1,7

Petr Zahradník

ekonom

Petr Kratochvíl

producent a podnikatel

Nejčtenější články

Srovnání: Ani nejlepší termínované vklady nejsou dobré

Jsou termínované vklady dobrou alternativou pro ty, kteří se nechtějí smířit s nízkými...více

Srovnání termínovaných vkladů: Drsný pád úroků

Úroky ročních a dvouletých termínovaných vkladů v posledních měsících razantně poklesly....více

Srovnání termínovaných vkladů: Zajímavé úroky nabízejí (téměř) jenom záložny

Úrokové sazby u termínovaných vkladů v poslední době prudce klesají. Přesto na trhu ještě...více

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Klíčová slova

Poradíme zdarma s výběrem finančních produktů

Najdeme vám nejvýhodnější finanční produkty. Zdarma!

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Užitečné

Web

Operativni pujcka